Jak zrobić mąkę owsianą w domu

W dzisiejszych czasach używamy dużo żywności w naszej diecie. Używamy chleba, zbóż i wielu innych pokarmów do jedzenia. Ale jeśli chodzi o mąkę pszenną, używamy jej bardzo mało. W rzeczywistości większość przepisów w kuchni jest wykonywana bez użycia mąki pszennej.

Owies jest dobrym źródłem białka i węglowodanów. Jeśli zmieszasz owies z mąką, otrzymasz mąkę owsianą, która jest mieszanką zmielonego owsa i mąki pszennej. Mąka owsiana jest głównie używana do robienia deserów.

Tutaj podzielę się z Tobą przepisem na zrobienie mąki owsianej w domu. Przygotowanie tej mąki owsianej zajmuje kilka minut.

Składniki:

1 filiżanka płatków owsianych

1 filiżanka mąki pszennej

2 szklanki wody

Instrukcje:

Po pierwsze, weź 1 filiżankę płatków owsianych i zmiel je w blenderze, aż do uzyskania drobnych kawałków. Teraz dodaj 2 szklanki wody i ponownie mieszaj przez kilka minut. Po tym, to jest czas, aby dodać cały mąki pszennej. Wymieszaj ją dobrze i wyrób ciasto. Możesz użyć swoich rąk, aby wyrobić ciasto.

Teraz podziel ciasto na równe części i rozwałkuj każdą część, aby zrobić okrągłą kulę. Weź jedną okrągłą kulę z ciasta i włóż ją do blendera. Zmiksuj ją, aby uzyskać gładką pastę.

Teraz możesz jej używać w swoich przepisach. Wiem, że zastanawiasz się, jaka jest różnica między mąką owsianą a mąką pszenną. Cóż, możesz zrobić każde danie z mąką owsianą, ale nie z mąką pszenną.

Wnioski:

To był prosty i skuteczny sposób na zrobienie mąki owsianej. Jest to bardzo łatwe do wykonania tej mąki owsianej w domu.