Ja, zastanawiająca się, który filtr wygrywa
Fit zakupy,  Zdrowie

Porównanie butelek filtrujących: Dafi, Bobble, Brita i Water-to-go. Cykl #polejwody

Robi się coraz cieplej, więc wodę trzeba mieć zawsze przy sobie. Według mnie genialną opcją są butelki filtrujące. Od ponad 5 lat jestem ich wielką fanką, dlatego pokusiłam się o porównanie tych najpopularniejszych. Jakie są wady, zalety, koszty każdej z nich? Zobacz tabelę! 

Na rynku mamy wiele firm oferujących butelki filtrujące. Ja wybrałam te najpopularniejsze.  Sama testowałam filtry Dafi oraz Bobble. Oba wykonane są w tej samej technologii – z filtrem węglowym oczyszczającym wodę z chloru i co większych zabrudzeń (np. piasku), ale niestety nie eliminują bakterii czy bardzo drobnych zanieczyszczeń, dlatego nie pijemy z nich wody z górskiego strumienia ani kałuży. Za to do wody kranowej sprawdzą się świetnie. W takiej samej technologii wykonane są filtry Brita.

Jeśli jednak nadal obawiasz się picia kranówki z domu, czy z miejsc publicznych, świetnym rozwiązaniem może być butelka Water-to-Go, która robi takie cuda z wodą, że głowa mała. Można w nią wlać nawet breję z kałuży, a ona wyczyści ją ze wszystkiego tak, że będziesz pić krystalicznie czystą wodę. Dzięki zastosowaniu filtra z tlenkiem glinu, eliminuje bakterie, wirusy, żelazo, miedź, chlor, fluor, pestycydy czy aldehyd mrówkowy. Strasznie fajna sprawa. Nie wierzysz? Zobacz co robi z colą:

 

Mnie przekonuje.

Poniżej zamieściłam tabelę, w której porównałam najważniejsze (według mnie) cechy każdej z butelek, takie jak cena samej butelki, cena filtrów czy wydajność filtra. Podliczyłam też koszt roczny używania samych butelek i filtrów, bez uwzględniania kosztów wody. Te wyliczyłam w ostatnim poście.

Zobacz moje porównanie butelek filtrujących

 

Dzbanek filtrujący Dafi Butelka z filtrem 0.5L Miętowa - zdjęcie 1 Butelka filtrująca bobble 550 ml carry cap - fuksjowy Butelka z filtrem GO! 50CL

Nazwa butelki

Dafi Brita Bobble Water-to-Go

pojemność

0,5l lub 0,7l

0,6l 0,5l lub 1l 0,5l lub 0,75l

cena butelki z 1 filtrem

40 zł

40 zł 50zł (0,5l)
80 zł (1l)

100zł (0,5l)
150zł  (0,75l)

cena 1 filtra

20 zł

ok. 15 zł 40 zł

50 zł

wydajność filtra

150 l

150 l 150 l

130 l

typ filtra

węglowy węglowy węglowy

nanotechnologia i tlenek glinu

Koszt roczny * 120 zł 100 zł (205 zł)** 240 zł

350 zł

 

*zakłada wypijanie 2 litrów wody dziennie; suma ceny zakupu butelki i filtrów na rok
** producent podaje, że 1 dysk filtruje do 150 l wody (100 zł) lub działa przez 4 tygodnie (205 zł)

 

Moje wrażenia

Osobiście testowałam tylko butelkę Bobble i Dafi – obie przynajmniej dwa lata. Z obu jestem w podobnym stopniu zadowolona, mają podobną trwałość, chociaż Dafi wydaje się delikatniejsza. Na zdjęciach możecie zobaczyć ich stan obecny – są porysowane, w niektórych miejscach pozaginane. Bobble mocno zaszedł kamieniem, ale sam plastik jest bardziej wytrzymały. Jednak Dafi obecnie u mnie wygrywa ze względu na poręczność (korzystam z butelki 0,5l, natomiast Bobble mam litrową) oraz cenę (40 zł za dwa filtry vs. 40 zł za jeden przy takiej samej wydajności). Dodatkowo, po dwóch latach używania wygląda dużo lepiej niż Bobble.

Jestem natomiast bardzo ciekawa filtra Water-to-go i chętnie go przetestuję, kiedy zdecyduję się na wymianę butelki.

Porównanie butelek z filtrem Dafi i Bobble


Mam nadzieję, że to porównanie ułatwi Ci wybór. A jeśli post Ci się spodobał, podaj go dalej – udostępnij na Facebooku lub podeślij znajomemu, który też zastanawiał się nad wyborem butelki filtrującej. Dzięki temu blog może się rozwijać i być jeszcze lepszy.

 

Inne wpisy z serii #polejwody:

5 komentarzy

 • Ala

  Ja kupiłam butelkę dafi 0,5 l w rossmannie za 23zł, a ostatnio widziałam w biedronce butelkę 0,7 l z 2 filtrami za 35. I w internecie też można znaleźć taniej niż 40zł. Filtry też kupuje w rossmanie i są często w promocji 2 filtry i nakrętka za 23zl. Bobbla widziałam kiedyś za to w tk maxxie, fajnie wygląda, ale mam wrażenie, że faktycznie może być problem później z filtrami, a trochę mam bzika na punkcie regularnej wymiany. Zawsze musze miec zapas w domu. A eksperyment z pepsi super! Nie widziałam wczesniej czegos takiego.

  • Prosto do Celu

   Wiadomo, promocje rządzą się swoimi prawami i można na nich dorwać butelki w lepszych cenach. Ja podałam standardowe w sklepach stacjonarnych (Rossman, Duka) 🙂 Eksperyment z pepsi mnie kusi jak już będę mieć water-to-go, ale trochę mimo wszystko szkoda mi zniszczyć filtr. Rozmawiałam z panią z water-to-go i na moje pytania czy filtr naprawdę tak działa, odpisała, że nie polecają takiej praktyki, bo może potem nie działać w 100% 🙂

 • Zofia

  nie bylo mowy o najważniejszym – o składzie samej butelki i testach przefiltrowanej wody, więc takie porownanie nie ma większego sensu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *