Jak sprawić, by Twoje ciasto na chałkę było zdrowe?

Chałka lub zdrowa chałka jest idealnym jedzeniem na każdą uroczystość religijną, ale czy wiesz, że możesz uczynić swoje ciasto chałkowe zdrowym?

Jeśli jesteś zapracowaną osobą i nie masz wystarczająco dużo czasu, aby przygotować chleb chałkowy, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule podzielę się kilkoma skutecznymi wskazówkami, jak zrobić ciasto na chałkę.

Zdrowe pieczenie

Pierwszym krokiem jest sprawienie, aby Twoje ciasto chałkowe było zdrowe. Wiele osób je chleb chałkowy nie dbając o jego składniki i nie rozumie, że nie jest on dobry dla organizmu. Do wykonania chałki potrzebna jest spora ilość zdrowych i bogatych składników.

Sprawdźmy wymagane składniki do zrobienia zdrowej chałki:

1 filiżanka mąki ryżowej

1/2 szklanki mąki gryczanej

1/3 szklanki mąki kukurydzianej

1 jajko

1 łyżka soli

Soda oczyszczona

Olej

Proszek do pieczenia

Te składniki pomogą uczynić Twoje ciasto na chałkę zdrowym.

Mieszanie składników

Kiedy masz już wszystkie składniki, nadszedł czas na wymieszanie ciasta. Ciasto powinno być bardzo miękkie. Jeśli nie wymieszasz odpowiednio ciasta, wtedy trudno będzie je rozwałkować. Tak więc, najpierw musisz wymieszać wszystkie składniki, a następnie je zagnieść.

Wałkowanie ciasta

Teraz musisz rozwałkować ciasto, aby uzyskać ładną i gładką powierzchnię. Jeśli nie wiesz jak zrobić gładką powierzchnię dla ciasta, możesz spróbować następującej metody.

Najpierw musisz posypać ciasto odrobiną wody, a następnie rozwałkować je za pomocą wałka. W ten sposób uzyskasz gładką powierzchnię. Jeśli ciasto jest zbyt miękkie, wtedy możesz dodać trochę dodatkowej mąki, aby było bardziej wykonalne.

Pozwól ciastu odpocząć

Po zakończeniu wyrabiania ciasta, musisz pozwolić mu odpocząć przez 15 do 20 minut. Dzięki temu ciasto na chałkę będzie bardziej przydatne i miękkie.

Pieczenie chleba

Jeśli chcesz upiec chleb chałkowy, musisz nasmarować patelnię odrobiną oleju. Następnie trzeba będzie podzielić ciasto na małe kawałki i umieścić je w formie do pieczenia. Przykryj chleb chałkowy folią aluminiową i piecz go przez 35 do 45 minut.

Wnioski:

Jeśli chcesz zrobić zdrową i dobrej jakości chałkę, to musisz zastosować się do wyżej podanych wskazówek i zrobić własną chałkę. Możesz zrobić ciasto w domu i możesz nawet zrobić je w kuchence mikrofalowej.