Ćwiczenia na pośladki bez obciążania kolan

Pośladki są ważną częścią ciała i potrzebuje odpowiedniego treningu, aby uzyskać dobry kształt. Pośladek składa się głównie z mięśni i kiedy jest odpowiednio przeszkolony, wtedy może stać się źródłem siły.

Istnieją pewne ćwiczenia, które pomogą Ci uzyskać dobrze ukształtowany i jędrny pośladek i pomoże utrzymać go przez długi czas. Ćwiczenia te wykonuje się samodzielnie i nie wymaga to żadnego sprzętu.

Przysiady

Jest to jedno z najstarszych ćwiczeń, które służą do rozwijania mięśni pleców i pośladków. Należy zacząć od przysiadów, które można wykonać trzymając ręce za głową. W trakcie unoszenia klatki piersiowej poczujesz napięcie w dolnej części pleców i mięśniach pośladków.

Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie nóg i wyprostowanie ich. Poczujesz napięcie w mięśniach pośladków i pleców. Teraz zegnij łokcie i trzymając je na podłodze, podnieś klatkę piersiową do punktu, w którym palce dotykają podłogi.

Utrzymuj tę samą pozycję przez 1 do 2 minut, a następnie opuść się i powoli rozsuń nogi.

Pull-upy

Podczas wykonywania podciągnięć poczujesz napięcie w mięśniach pośladków i pleców. Podciąganie odbywa się poprzez trzymanie drążka rękami i będziesz go przyciągać w kierunku swojego ciała.

Kolejnym krokiem jest trzymanie rąk na ziemi i uniesienie ciała i trzymanie drążka. W trakcie podciągania poczujesz napięcie w mięśniach pośladków i pleców.

Teraz wyciągniesz swoje ciało do góry i przytrzymasz przez minutę. Powoli będziesz się opuszczać.

Bicycle Crunch

To kolejne ćwiczenie na wzmocnienie mięśni pośladków i pleców. Główną różnicą między tym ćwiczeniem a poprzednim jest to, że to ćwiczenie będzie wykonywane w pozycji leżącej.

Zacznij od leżenia na podłodze, podnieś biodra i kolana, a ręce umieść za głową. Teraz będziesz unosić biodra do poziomu łokci i opuszczać je z powrotem. Poczujesz napięcie w mięśniach pośladków i pleców.

Kontynuuj ten ruch przez 10 do 15 razy, a następnie opuść biodra i kolana, a ręce umieść za głową.

Wnioski:

Są to jedne z najbardziej skutecznych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni pośladków i pleców. Możesz wykonywać te ćwiczenia dla siebie i pomoże Ci to uzyskać dobrze ukształtowane pośladki i utrzymać je przez długi czas.