Dieta low fodmap

Niesamowite korzyści płynące z diety Low FODMAP

Kiedy zacząłem stosować dietę low FODMAP, nie wiedziałem, czego się spodziewać. Byłem całkowicie zdezorientowany i nie wiedziałem, czy będzie to dla mnie korzystne, czy nie. Jak tylko zaczęłam stosować dietę low FODMAP otrzymałam pozytywne rezultaty.

Wszyscy jesteśmy świadomi, że żywność, którą spożywamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Istnieją pewne pokarmy, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, więc lepiej ich unikać. To jest powód, że niska dieta FODMAP zyskuje popularność wśród ludzi.

Tutaj dzielę się kilkoma niesamowitymi korzyściami z diety o niskiej zawartości FODMAP.

Co to jest FODMAP?

FODMAP to skrót od Fermentable Oligosaccharides, Disaccharides, Monosaccharides, And Polyols. Są to złożone węglowodany, które mogą wywoływać wzdęcia i tworzenie się gazów w jelitach.

Teraz porozmawiajmy o korzyściach płynących z diety low FODMAP.

Pomaga utrzymać dobre zdrowie układu pokarmowego

Jest to najczęstsza dolegliwość, która dotyka osoby cierpiące na celiakię. W tym przypadku pacjent nie może strawić glutenu, więc jeśli spożywają pszenicę i inne pokarmy bogate w gluten, wtedy dostaną poważne problemy trawienne.

Teraz, jeśli nie cierpisz na celiakię, ale chcesz mieć zdrowsze życie to spróbuj zastosować dietę o niskiej zawartości FODMAP.

Pomoże ci ona zmniejszyć wzdęcia i gazy

Jak już mówiłam, że pokarmy, które spożywasz będą miały wpływ na Twoje zdrowie. Dieta low FODMAP pomoże Ci uniknąć pokarmów o wysokiej zawartości cukru i węglowodanów.

W krótkim czasie odczujesz zmniejszenie wzdęć i gazu. Pomoże Ci to w utrzymaniu zdrowego trybu życia.

Poprawi układ odpornościowy

Jeśli chcesz mieć zdrowe ciało to dieta low FODMAP jest najlepszą opcją dla Ciebie. To nie tylko pomoże Ci utrzymać się z dala od wzdęć i gazu, ale także pomoże Ci pozbyć się infekcji drożdży.

Infekcje drożdżowe są najczęstszym problemem, z którym borykają się kobiety. Może być spowodowany przez różne czynniki, takie jak hormony, antybiotyki, tabletki antykoncepcyjne itp. Jeśli stosujesz dietę low FODMAP przez długi okres czasu, pomoże ci to trzymać się z dala od tych problemów.

Wnioski:

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się infekcji drożdżowej to jest to najlepsza opcja dla Ciebie. Otrzymasz najlepsze wyniki w krótkim okresie czasu. Tak więc, jeśli chcesz mieć zdrowe ciało i zdrowe życie to spróbuj zastosować dietę low FODMAP.