Co jeść przed bieganiem, aby stracić wagę

Bieganie to świetny sport, ale jeśli planujesz przebiec maraton, to musisz przygotować się do ukończenia uciążliwej aktywności. Istnieje wiele innych powodów, dla których należy planować z wyprzedzeniem. Jednym z największych powodów jest to, że jeśli nie planujesz, to będziesz jeść wszystko, co chcesz i zapomnisz o diecie. Jeśli nie jesteś ostrożny to skończysz jedząc zbyt wiele i zyskasz kilka dodatkowych kilogramów. Dlatego, aby uniknąć tych wszystkich problemów, powinieneś zjeść coś przed bieganiem.

Dobrym pomysłem jest zjedzenie przekąski przed pójściem spać, ponieważ przygotuje to Twoje ciało do długiego biegu. Przed bieganiem możesz spożywać dowolną z wymienionych poniżej przekąsek.

Kawa i białko

Kawa jest idealnym napojem na rano, ale jeśli planujesz biegać rano, to musisz wypić kawę. Kofeina sprawi, że nie będziesz mógł się obudzić i pomoże Ci szybciej schudnąć. Kawa jest bogatym źródłem białka i sprawi, że będziesz pełen energii i skoncentrowany.

Koktajle proteinowe

Jest to kolejna prosta i skuteczna wskazówka, aby zachować energię i przygotować się do biegu. Musisz przygotować koktajl białkowy rano i spożywać go w ciągu 10 minut. Najlepszym białkiem dla Ciebie jest białko serwatkowe, ale jeśli nie masz blendera to zamiast niego możesz użyć mleka.

Zboża

Spożywanie płatków zbożowych pomoże Ci nabrać energii i sprawi, że nie będziesz mógł zasnąć. Możesz jeść owies, pszenicę, ryż i jęczmień, ponieważ zwiększy to Twoją energię i metabolizm.

Węglowodany

Powinieneś jeść węglowodany, ponieważ dostarczą one Twojemu organizmowi energii. Świetnym pomysłem jest spożycie bajgla i banana, ponieważ da Ci to więcej energii.

Wnioski:

Mam nadzieję, że uznałeś ten post za przydatny i łatwy do naśladowania. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego samego to możesz zostawić komentarz poniżej.