Dlaczego bieganie jest lepsze niż trening na masę

Bieganie jest najlepszym ćwiczeniem dla utrzymania wagi, ale jest niewiele osób, które mają silne pragnienie biegania, ponieważ myślą, że mogą trenować siebie, aby uzyskać ciało jak profesjonalny sportowiec.

Ale faktem jest, że nigdy nie można stać się jak sportowiec, ponieważ nie można sprawić, że mięśnie rosną z dnia na dzień, ale bieganie pomoże Ci spalić kalorie i pomoże Ci uzyskać najlepszy wynik.

W tym artykule postaram się wyjaśnić Ci, dlaczego bieganie jest lepsze niż trening na masę.

Bieganie pomoże Ci schudnąć

Kiedy zaczniesz trenować na masę, będziesz spalać mniej kalorii i poczujesz różnicę w ciągu kilku miesięcy.

Gdy będziesz biegać, spalisz znacznie więcej kalorii i różnicę poczujesz w ciągu tygodnia.

Bieganie pozwoli Ci zachować dobrą kondycję

Powodem, dla którego nie powinieneś skupiać się na treningu na masę jest to, że jedyną rzeczą, którą zyskasz jest tłuszcz i mięśnie, a stracisz kształt, do którego jesteś przyzwyczajony.

Bieganie utrzyma cię w dobrej kondycji i zachowasz swój kształt.

Trening na masę sprawi, że będziesz leniwy

Jeśli trenowałeś na masę to nie będziesz w stanie wykonać żadnej pracy, ale bieganie pomoże Ci być aktywnym przez cały dzień.

Wnioski:

Powszechnie wiadomo, że bieganie jest lepsze niż trening na masę i łatwo zrozumieć dlaczego. Jedyne co zyskasz to tłuszcz i mięśnie, ale stracisz kształt, do którego jesteś przyzwyczajony.

Dlatego musisz przestawić się na bieganie i od razu zacząć biegać. Zyskasz najlepszą formę, a dodatkowo spalisz mnóstwo kalorii.