Jak przygotować się do treningu triathlonowego

Triathlon jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń sportowych na świecie, który zwiększył swoją popularność, odkąd Olimpiada stała się rzeczywistością. Zawody odbywają się między 2 a 6 osobami, które kończą różne wyścigi w określonym czasie.

Do przygotowania się do triathlonu trzeba wykonać kilka treningów fizycznych, ale bardzo ważne jest, aby nie zaniedbać swojej siły psychicznej.

Oto główne rzeczy, na których należy się skupić przygotowując się do triathlonu:

1. Treningi cardio

Trening kardio jest pierwszą rzeczą, którą należy wykonać dla każdego sportu, dzięki czemu można schudnąć i poprawić swoje wyniki.

Jest to najważniejsza część programu treningowego, ponieważ pomaga spalić tłuszcz. Musisz wykonać trening cardio co najmniej 3 razy w tygodniu. Czas trwania każdej sesji to 15 do 30 minut.

2. Trening siłowy

Musisz wykonać kilka treningów siłowych co najmniej raz w tygodniu, ponieważ pomoże Ci to zyskać mięśnie i poprawić wytrzymałość. W tym celu musisz wykonywać ćwiczenia z podnoszeniem ciężarów przez co najmniej 1 godzinę, które zawierają dużo cardio.

3. Trening szybkościowy

Jest to kolejna bardzo ważna część programu treningowego, ponieważ pomoże Ci poprawić swoją szybkość i wytrzymałość.

Musisz wykonywać sprinty, czyli najszybszą prędkość, jaką możesz osiągnąć, w sposób kontrolowany. Pomoże to rozwinąć twoje ciało i poprawić wydajność.

4. Trening wytrzymałościowy

Musisz wykonywać trening wytrzymałościowy przez co najmniej 2 godziny w tygodniu. Jest to najważniejsza część treningu, ponieważ pomoże ci poprawić wyniki i utrzymać kondycję.

Zaleca się, abyś trenował przez co najmniej 8 do 12 tygodni przed konkurowaniem.

Wnioski:

To są główne rzeczy, na których musisz się skupić, aby przygotować się do triathlonu. Możesz rozpocząć trening wykonując te rzeczy i sprawi to, że Twój trening triathlonowy będzie znacznie bardziej efektywny i przyjemny.