fbpx

O mnie

dietetyk sportowy Liza Wójtowicz

Cześć!

Nazywam się Liza Wójtowicz. Jestem magistrem dietetyki i dietetykiem sportowym.

Przedstawiam trudne zagadnienia dotyczące dietetyki w prosty sposób, ułatwiając Ci dotarcie do celu.

Od trzech lat lat pracuję z osobami, które chcą poprawić swój wygląd i zdrowie albo wyniki sportowe. Znaczna większość moich klientów to biegacze i triathloniści, zawodnicy futbolu amerykańskiego oraz pacjenci chorzy na IBS i SIBO. Jestem jedną z najczęściej polecanych dietetyczek do współpracy na diecie low FODMAP. Moi podopieczni szybko pozbywają się problemów jelitowych i uczą, jak jeść, aby nie wracały.

Pokażę Ci, jak w prosty i dopasowany do Ciebie sposób osiągać swoje cele i wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe. Zobaczysz, że dieta nie musi się źle kojarzyć – na przykład z głodówkami i wyrzeczeniami. Udowodnię Ci, że w zdrowym odżywianiu jest miejsce na pizzę i lody – byle z głową.

Pokazuję, że zdrowe żywienie nie musi być czasochłonne. Moi podopieczni zwykle spędzają maksymalnie godzinę dziennie w kuchni, najczęściej gotują raz na dwa dni i uczą się jak korzystać ze zdrowych gotowców dostępnych w ulubionym markecie. Sama gotuję szybko, więc pomagam zabieganym jeść zdrowo w niedoczasie.

W 2015 roku zaczęłam biegać i od tamtej pory ciągle rozwijam swoją wiedzę na temat żywienia w aktywności fizycznej i sporcie. Przebiegłam maraton, aby wiedzieć, z jakimi trudnościami zmagają się moi podopieczni. Układam plany żywieniowe dla osób przygotowujących się do biegów ulicznych, terenowych, biegów ultra czy triathlonu. Współpracuję z lekkoatletami, zawodnikami sportów zespołowych (m.in. piłka nożna, ręczna, siatkówka, futbol amerykański, rugby).

Opieram się na aktualnej wiedzy akademickiej oraz EBN (dietetyce opartej na faktach naukowych) i ciągle doszkalam, aby pomagać jak najlepiej. W mojej ofercie znajdziesz jadłospisy, stałą współpracę oraz webinary i eBooki, które pozwolą Ci samodzielnie poszerzyć wiedzę i i przekuć ją w praktykę.

Oprócz tego piszę też bloga, prowadzę social media – publikuję przepisy na Instagramie, ciekawostki i omówienia badań na mojej stronie na facebooku, jestem autorką tekstów eksperckich z zakresu żywienia. Prowadzę wykłady i webinary. Współpracowałam m.in. z trenerem biegania Maciejem Jagusiakiem (Pan Jagoda), trenerką Martą Gorącą oraz klubem sportowym CelIronMan.

Nie masz pewności, czy warto rozpocząć współpracę z dietetykiem? Napisz do mnie na dietetykliza@gmail.com – rozwieję wątpliwości i dopasuję najlepszą dla Ciebie formę współpracy.

Umów się na konsultację >>

Sprawdź ebooka dla biegaczy >>