jadłospis dla biegaczy 2500kcal
Bieganie i triathlon,  Darmowe jadłospisy,  Przepisy

Jadłospis dla biegaczy i osób aktywnych na 2500 kcal

Dzisiaj mam dla Was jadłospis w PDF przygotowany specjalnie z myślą o biegaczach lub osobach aktywnych. Pływasz? Ćwiczysz regularnie w domu lub na siłowni? To menu jest dla Ciebie.

Dla kogo jest ten jadłospis?

 • dla osób aktywnych, mających pracę siedzącą, ale regularnie ćwiczących,
 • aktywnych kobiet – robiących treningi min. 4-5 razy w tygodniu,
 • aktywnych mężczyzn – robiących treningi 3-4 razy w tygodniu,
 • osób przygotowujących się do biegu na 5km, 10km, półmaratonu,
 • drobnych kobiet przygotowujących się do maratonu,
 • osób ćwiczących w domu lub na siłowni,
 • mięsożerców i wegetarian/wegan – na końcu jadłospisu znajdziesz zamienniki.

Jadłospis możesz stosować w dni treningowe i nietreningowe (kaloryczność jest stała). Jeśli biegasz ponad godzinę, wprowadź dodatkowo żele energetyczne lub izotoniki w trakcie wysiłku. Jeśli biegasz bardziej intensywnie (np. przygotowujesz się do maratonu) – wprowadź dodatkowe posiłki po treningu. Skorzystaj z listy koktajli lub propozycji z tego wpisu.

ZANIM POBIERZESZ JADŁOSPIS:

 • oblicz swoją całkowitą przemianę materii (CPM) wg kalkulatora; wyciągnij średnią z obu metod liczenia (wg Mifflina i wg Harrisa-Benedicta)
 • jeśli chcesz schudnąć, kaloryczność diety nie powinna być niższa niż o 1000 kcal od CPM (na początek najlepiej obniżyć CPM o 300-500 kcal) i jednocześnie nie może być niższa niż PPM (podstawowa przemiana materii)!
 • jeśli chcesz utrzymać obecną masę ciała – średnia kaloryczność diety powinna być równa CPM,
 • jeśli chcesz przytyć – kaloryczność diety powinna być wyższa niż CPM.

 

jadłospis dla biegaczy 2500kcal

>>>> POBIERZ JADŁOSPIS <<<<

 

Pamiętaj, że jest to przykładowy jadłospis – Twoje indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne może różnić się w zależności od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, stanu zdrowia, trybu życia i intensywności treningów. Jeśli potrzebujesz indywidualnej diety, sprawdź moją ofertę planów dietetycznych.

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podaj go dalej – podziel się nim na facebooku albo podrzuć znajomemu, który też biega. Dzięki temu blog może się rozwijać i pomagać większej liczbie biegaczy.

 


A może by tak ułożyć dietę samodzielnie? Kliknij tutaj lub na obrazek i pobierz pierwszą część ebooka bezpłatnie i zrób pierwsze kroki w stronę poprawy samopoczucia i swoich wyników sportowych.

A z drugiej części, która pojawi się już niedługo, dowiesz się m.in. jak samodzielnie ułożyć jadłospis oraz plan żywieniowy na każdy okres treningowy i start!

ebook

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *